YTY-Teatteri  
YTY-Teatteri
YTY-TeatteriOhjelmistoKalenteriYhteystiedotKulissien takanaLinkit
Jäseninfo
YTY-Teatteri

Kulissien takana

Ylivieskan teatteriyhdistys

Puheenjohtaja
Kirsi Myllykangas
puh. 040 93 580 39
kirsi.myllykangas@ytyteatteri.fi

Johtokunnan jäsenet

Leena Pinola
Varapuheenjohtaja
Puh. 040 744 5164
leena.pinola@ytyteatteri.fi

Sari Latvakoski
Sihteeri
sari.latvakoski@ytyteatteri.fi

Kari Krook
Rahastonhoitaja
kari.krook@ytyteatteri.fi

Jorma Anttila
Lavastusvastaava
Puh. 0500 902 566
jorma.anttila@ytyteatteri.fi

Mari Suihkonen
mari.suihkonen@ytyteatteri.fi

Pekka Myllykangas
Lavastus ja erikoistehosteet
puh. 040 5755171
pekka.myllykangas@ytyteatteri.fi

Maija Sipilä
maija.sipila@ytyteatteri.fi

Pirjo Kylmäperä

Varajäsenet: Rita Kovács ja Veikko Suihkonen

ytyteatteri@gmail.com


Tulevia esityksiä lähialueella:

1 kk 29 vrk päästä:

Minustako filmitähti?

Ohjaus Juhani Löfbacka
Perjantaina 2.12.2022 klo 19
Sunnuntaina 4.12.2022 klo 14
Maanantaina 5.12.2022 klo 19
Torstaina 8.12.2022 klo 19
Perjantaina 9.12.2022 klo 19
Lauantaina 10.12.2022 klo 19
Sunnuntaina 11.12.2022 klo 14
Keskiviikkona 14.12.2022 klo 19
Torstaina 15.12.2022 klo 19
Perjantaina 16.12.2022 klo 19
Sunnuntaina 18.12.2022 klo 19
Keskiviikkona 28.12.2022 klo 19
Torstaina 29.12.2022 klo 19
Perjantaina 30.12.2022 klo 19
Torstaina 5.1.2023 klo 19
Perjantaina 6.1.2023 klo 19
Lauantaina 7.1.2023 klo 14

© 2022 YTY - Ylivieskan Teatteriyhdistys ry. • Elämystalo Artteri, Ratakatu 14, 84100 Ylivieska • Puh. 044 322 2405 • ytyteatteri@ytyteatteri.fi